Liberec je dalším českým městem, kde lze nákup/prodej kryptoměn realizovat tím nejpřímějším způsobem – pomocí automatu.

Nový BitcoMAT v Liberci

Nový BitcoMAT je od 1.7. 2017 umístěn v obchodním centru Forum ve středu města. Naleznete ho vedle bankomatu Komerční banky hned za vchodem z druhého patra nadzemního parkoviště. Stejně jako u našich dalších automatů lze i zde nakoupit nejen Bitcoin, ale také Litecoin– nejslibnější kryptoměnu tohoto roku.

Stroj funguje velmi podobně, jako naše ostatní BitcoMATy. Nákup je v podstatě totožný (vybrat kryptoměnu, načíst peněženku, případně vygenerovat novou papírovou, vložit hotovost a potvrdit nákup). Prodej se od ostatních Bitcoin automatů trochu liší. Rozdíl je v tom, že stroj netiskne „platební příkaz“ pro odeslání kryptoměny na papír, ale vygeneruje ho pouze na obrazovce. Tam je aktivní pouze po dobu 200s. Během tohoto intervalu je třeba zobrazený platební příkaz načíst svou mobilní peněženkou a kryptoměnu odeslat.

Po provedení platby automat vytiskne papírové potvrzení o obchodu s číselným (ne QR) kódem pro výběr hotovosti. Další drobná změna tkví v tom, že pro prodeje za nižší obnosy (nyní nastaveno do 5000 CZK) přístroj vydá peníze okamžitě, jakmile je platba odeslána. Není tedy třeba u automatu čekat, nebo se k němu vracet. Vyšší výběry nicméně nadále vyžadují 1 konfirmaci – stejně jako u našich ostatních obousměrných BitcoMATů. Zákazník se pak prokáže svým kódem pro výběr (zadá se pomocí PIN klávesnice) a automat vydá hotovost.

Liberecký BitcoMAT je první svého druhu nejen v ČR, ale také v Evropě. Jedná se o nejnovější model „Satoshi 2“ výrobce Genesis Coin (USA), který byl certifikován pro prodej a provoz v EU teprve krátce před svou premiérou v Liberci.

Sdílet